Jak trávíme zimní období v denním stacionáři

Mikulášská besídka 

V úterý 4. prosince 2018 uživatelé služby denního stacionáře strávili dopoledne ve společnosti Mikuláše a jeho družiny, se kterou si společně zazpívali a obdrželi drobný dárek v podobě ručně zdobeného perníku a vyrobených dekoračních předmětů od dětí z NZDM. Dopoledne nám příjemně zpestřila taneční skupina Country ladies při klubu seniorů Fulnek, která přítomným předvedla ochutnávku country tanců a na závěr svého vystoupení si tanečnice se všemi zúčastněnými zatančily na židli. Po kulturní vložce jsme společně poseděli u malého pohoštění, které jsme s klienty služby připravili v rámci aktivizačního programu. Milé tanečnice kromě tanečků potěšily seniory krásným dárkem v podobě háčkovaného andílka. 

Vánoční besídka 

Jako každý rok, tak i letos, jsme završili celoroční spolupráci s uživateli Vánoční besídkou. V pátek 21. prosince 2018 se téměř všichni klienti služby DS sešli u svátečně prostřené tabule. Dopolední program se nesl v duchu zábavy, o kterou se zasloužili muzikanti kapely Kokeš ze Spálova a Luboměře. Senioři si společně s nimi zazpívali, někteří i zatancovali a mnohým z nich také ukápla slza (doufáme, že od radosti). V poledne jsme společně poobědvali hrachovou polévku, řízek a bramborový salát. Oběd jsme si tradičně připravili sami v rámci aktivit. Odpoledne si přítomní uživatelé vypili kávu a každý obdržel dárek z projektu Českého rozhlasu “Ježíškovy vnoučata”, do kterého jsme se zapojili. Většinu dárků dárci posílali v průběhu listopadu a prosince přes dopravce, několik jich přišlo dárek předat osobně. Uživatelé služby měli radost jak ze splněných přání, tak ze společně stráveného půl dne. 

Touto cestou děkujeme za podporu a pomoc vedoucí ke šťastným úsměvům seniorů: Ježíškovým vnoučatům, mužům ze Spálova a Luboměře, dětem z NZDM, tanečnicím z Fulneku a personálu z Dělnického domu, který nám zapůjčil nezbytné nádobí na slavnostní tabuli.

Bc. Michaela Tomášková, vedoucí denního stacionáře 

 

 

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry