Perličkové polohovací a rehabilitační pomůcky

Perličkové polohovací a rehabilitační pomůcky patří mezi významné pomocníky při péči o osoby s těžkými změnami ve smyslovém vnímání, hybnosti a komunikaci, v komatózních stavech, při péči o osoby dlouhodobě upoutané na lůžko, neklidné a dezorientované, také při intenzívní péči o geriatrické klienty, seniory s demencí, osoby po cévní mozkové příhodě nebo umírající.

Tyto pomůcky nacházejí výborné uplatnění především v přístupu basální stimulace v každodenní ošetřovatelské péči. Různé polohy pomáhají například ke zprostředkování vjemů ze svého vlastního těla, umožňují a stimulují vnímání hranic svého těla, jiné zklidňují, uvolňují napětí a pomáhají odpočívat, navozují příjemné pocity a nabízí pocit jistoty a bezpečí.

Náplň perličkových pomůcek tvoří polystyrénové kuličky, které se při sebemenší změně tlaku pohybují. Protože se jedná o velmi malé kuličky, tak zpětný tlak samostatné kuličky je nulový. „Kulička uhne“ a celá pomůcka se přizpůsobí tvaru těla, tím se minimalizuje tlak na dotykovou plochu. Mezi kuličkami zůstává stále prostor, neboť se mezi sebou dotýkají bodově. Tak je zaručeno proudění vzduchu. Díky vlastnostem polystyrenových kuliček, mají perličkové pomůcky také výborné tepelně-izolační vlastnosti. Pro jejich pevné, ale zároveň přizpůsobivé tvarování se používají pro polohování, fixaci, rehabilitaci,  jako prevence vzniku proleženin, slouží jako tepelná izolace těla a také jako cvičební pomůcka.

Od 9.5.2011 Vám nově nabízíme možnost si u nás zapůjčit tyto pomůcky, které využívají ve své praxi také naše zdravotní sestry a pečovatelky při péči o seniory a rády Vám ochotně poradí s výběrem typu a s tím, jak je vhodně používat ke zkvalitnění života Vašich blízkých.

 

Napsat komentář

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry