Předvánoční čas v denním stacionáři

I v Denním stacionáři jsme se pečlivě připravovali na nejhezčí svátky v  roce. Vyráběli jsme adventní svícny a ozdoby na dveře z chvojí, abychom si vytvořili vánoční atmosféru i u nás ve stacionáři. Někteří uživatelé si dokonce vyrobili adventní svícen z keramiky, který si pak odnesli domů.

Tento rok měl poprvé Denní stacionář i stromeček na náměstí. Ten jsme si s klienty pečlivě vybrali a ručně vyrobenými ozdobami ozdobili. Také jsme navštívili v Informačním centru Městskou galerii, ve které se konala výstava patchworku. Ručně šité výrobky byly pastvou pro naše oči. Několik klientů si zakoupilo  výrobky jako dárečky pro své blízké. 

Advent není jen o spěchu, pečení a nakupování dárků, ale i o setkávání se s  blízkými. V tomto roce se nám opět podařilo po dvou letech uspořádat Mikulášskou besídku, na kterou nám přišly zazpívat a zatancovat děti z Mateřské školy Čtyřlístek, Sokolovská. Sešlo se nás letos opravdu hodně a dorazil i Mikuláš se svou družinou. Mikuláš pronesl vlídná slova, čert nás trochu postrašil a ,,andělka“ rozdala malou pozornost našim klientům a dětem andělské muffiny.

Během besídky jsme si uvědomily, jak je opravdu důležité mezigenerační setkávání. Naši uživatelé byli dojati a jako by tou čistou dětskou energií omládli. Děti zas měly možnost se seznámit s různými handicapy u seniorů, vnímat je jako součást života a zároveň získat i úctu ke stáří. 

Každoročně chystáme s našimi uživateli vánoční menu. Společně připravíme bramborový salát, kdy pokaždé dojde na debatu, co kdo přidává do salátu. Osmažíme rybu a společně poobědváme. Nechybí ani moment, kdy se obdarujeme malým dárkem.  

Závěrem bychom chtěli popřát našim uživatelům v novém roce 2023 hodně zdraví, lásky a pohody a přejeme nám všem, ať spolu opět prožijeme krásné chvíle tak, jako v minulém roce. 

Pracovnice denního stacionáře

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry