Ukrajina

Humanitární středisko Diecézní charity ostravsko-opavské již několik let působí na Ukrajině, kde se snaží pomáhat v různých oblastech života zdejších obyvatel. V rámci této pomoci probíhají projekty jako je Adopce na dálku, Důstojný život-adopce seniorů nebo Domov. Je zde také zajišťován humanitární sklad, ze kterého se poskytuje sociálně potřebným pomoc ve formě ošacení, obuvi, zdravotnických pomůcek a dalších věcí.

Během letních prázdnin organizuje  humanitární středisko také brigády, na kterých dobrovolníci pomáhají při různých opravách a úpravách, v poslední době například při přestavbě Domu pokojného stáří v Usť Čorné a Pastoračně charitativního centra v Tjačivě pro děti a neúplné rodiny ze západní Ukrajiny.

O těchto a dalších aktivitách se dozvíte více na webu Humanitarního střediska a také právě při koncertu na podporu těchto činností, který bude v přímém přenosu vysílat televize Noe.


V roce 2003 byl o adopci na dálku, natočen Olgou Somerovou, také tento film jako dokument o pomoci chudým dětem na Zakarpatí.  Video Adopce na Ukrajině

Napsat komentář

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry