Charita Odry získala tři nové vozy Škoda Citigo pro pečovatelskou službu

V úterý 12. září se areál bývalých kasáren v Ostravě-Koblově proměnil v místo setkání zástupců 11 oblastních Charit, které díky podpoře Evropské unie získaly nové vozy pro své terénní služby. Celková investice projektů
„S automobily do terénu“ a „S automobily k lepší péči“ přesáhla 8 mil. korun a bez spolufinancování Integrovaného regionálního operačního programu by si většina Charit nemohla pořízení nového automobilu dovolit. Pod charitní červení tak můžete v provozu potkat škodovácké vozy Citigo, Fabia a Fabia Combi. Celkem 32 nových vozů posílí poskytované terénní služby a zpřístupní péči také v odlehlých lokalitách.

Ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz v promluvě podpořil charitní rodinu v její práci
a zdůraznil důležitost poslání, které by v pomáhajících profesích mělo mít laskavou tvář. „Klienti potřebují ten správný smajlík,“ vysvětlil rozměr, který přesahuje pouhou povinnost. Všem řidičům pak popřál mnoho šťastných kilometrů a vyjádřil vděk za novou charitní flotilu, která bude pomáhat ke spokojenosti lidí.

Všechny tři Citiga, které Charita Odry získala, slouží na středisku pečovatelské služby v Odrách, tak jak to bylo popsáno v projektech. Projekty vypracovali pracovníci Diecézní charity ostravsko-opavské a tím jim chceme také poděkovat za obětavou práci ve prospěch Charity Odry i ostatních charit. (Část článku byla převzata z http://dchoo.caritas.cz.)

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry