Jak trávíme zimní období v denním stacionáři

Jako každý rok jsme společně s uživateli oslavili Vánoce v DS. V pátek 22. prosince 2017 jsme se sešli v dopoledních hodinách v denní místnosti, společně za doprovodu hry na elektronické klávesy zazpívali koledy a před slavnostním obědem si každý uživatel vylosoval dárek pod stromečkem. A jelikož se naše zařízení zapojilo do akce Českého rozhlasu „Ježíškovy vnoučata“, tak si naši uživatelé rozbalily tři dárky, které aktivně využíváme při našich činnostech. Denní stacionář obdržel od dárců terapeutickou pannu „Jakuba“, který sklidil velký úspěch a těší se z něho nejen seniorky trpící demencí. Další velkou radost nám přináší látkové kolo, které využíváme při pohybových aktivitách a posledním dárkem je multifunkční hrací stůl, na kterém si naši senioři mohou zahrát kulečník, kuželky, pink ponk, šachy, dámu atd. Touto cestou bychom chtěli vyjádřit velké díky dárcům, kteří nám svým gestem přinesli velkou radost.

Po rozbalení dárků jsme společně poobědvali slavnostní oběd v podobě hrachové polévky, bramborového salátu a smaženého rybího řízku. Jídlo jsme si vlastnoručně uvařili v zařízení v rámci aktivizačního programu. Jedna uživatelka přinesla vánoční cukroví, které doma upekla, a všem moc chutnalo. Poděkování patří Dělnickému domu v Odrách za zapůjčení nádobí, bez kterého by slavnostní tabule neměla ten pravý šmrnc!

Další zimní měsíce trávíme v duchu spíše odpočinkovém, hrajeme hry, které poskytuje nový hrací stůl, tvoříme, vyrábíme, zpíváme a plánujeme aktivity na jarní a letní měsíce. Také nás navštívily děti z MŠ Pohořská, potěšily seniory v převlecích Třech králů (MŠ Pohořská – Žabičky v doprovodu paní učitelky Tomčíkové a asistentky pedagoga paní Axmanové).

Michaela Tomášková, vedoucí DS Charita Odry.

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry