Jaro s denním stacionářem

Jarní měsíce jsme s uživateli sociální služby denního stacionáře přivítali tradičním bálem, v pořadí již čtvrtým, který se konal v pátek 8. března. Taneční parket nezel prázdnotou, a ti, co nemohli tancovat, si alespoň zazpívali a povykládali mezi sebou. K tanci a poslechu nám přišel zahrát pan Olda Bordovský se svým pěveckým doprovodem, posíláme velké díky!  Nechybělo pohoštění v podobě chlebíčků, které jsme společně připravili s uživatelkami služby DS, ale také sladkých řezů a tvarohových koláčků, které upekly a přinesly seniorky na přilepšenou. O veselou atmosféru se pomohli postarat i tři klauni, kteří seniory provázeli během celé akce. Na závěr společenské události obdržela každá dáma jarní kytičku jako připomínku Mezinárodního dne žen. 

V průběhu jarních dní jsme si s uživateli služby DS vyzdobili denní místnost jarními dekoracemi, které jsme v rámci aktivizačního programu vyráběli. Také jsme se pustili do zdobení velikonočních vajec technikou mramorování a aranžování dekoračních věnců na dveře. S příchodem teplého počasí jsme započali drobné práce na naší zahrádce, zasadili jsme si mátu, meduňku, pažitku. Začali jsme opět chodit na procházky a s tím, jak kvetou různé bylinky, tak jsme zařadili do dopoledního programu zahradní terapii. V souvislosti s tímto tématem jsme se rozhodli nasbírané rostliny vylisovat a založit si herbář, který můžeme využívat pro aktivity po celý rok.  

Také nás navštívil velitel Městské policie Odry se svým zástupcem, kteří seznámili naše seniory s bezpečností ve městě, kamerovým systémem, poskytli poradenství, jak se bránit praktikám podvodných jednání “šmejdů” zejména po telefonu, což je téma, se kterým se v současné době setkáváme všichni. Děkujeme za zajímavou a srozumitelně podanou přednášku. 

 

                                                                                                     Bc. Michaela Tomášková, vedoucí služby DS 

      

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry