Občanská poradna poskytuje poradenství pro pečující o své blízké

Charita Odry nově nabízí v rámci svých činností Poradnu pro pečující, která slouží jako poradenská služba pro seniory, osoby se zdravotním postižením či osoby, které o ně pečují. Poradenství je zaměřeno na informace potřebné pro pečující a poskytuje se i v domácím prostředí.

Pro pečující je připravená Podpůrná skupina a dle zájmu je připravená fungovat. Staňte se součástí naší Podpůrné skupinky pro pečující a otevřete svá srdce, pojďte to probrat se stejně pečujícími a dovědět se plno nových informací. Služby jsou poskytovány bezplatně.

PORADENSTVÍ PRO PEČUJÍCÍ

Nabídka individuálních konzultací pro osoby, které pečují o své blízké v důsledku stáří, nemoci nebo zdravotního postižení. Konzultace při řešení problémů v různých oblastech života zdarma.

Poradíme Vám:

Kdo mi může s pečováním pomoci, kde hledat psychickou podporu a pomoc.

Ukážeme Vám:

Jak být aspoň částečně soběstační (jak zvládnout oblékání, pohyb po bytě, hygienu) a případně jaké aktivity je možno realizovat, jakou sociální službu využít, jaké kompenzační pomůcky zvolit.

Kontakty:

Občanská poradna Odry, Hranická 1113/32, Odry 742 35; Telefon: 737 236 972

Občanská poradna Fulnek, Masarykova 388, Fulnek 742 45; Telefon: 604 320 913

Občanská poradna Vítkov, Komenského 169, Vítkov 749 01; Telefon: 731 228 547

Občanská poradna Budišov nad Budišovkou, Partyzánská 229, Budišov nad Budišovkou 747 87;

Telefon: 604 324 141

PODPŮRNÁ SKUPINKA PRO PEČUJÍCÍ

Přednášky a setkávání osob probíhá dle aktuálních potřeb pečujících, kteří částečně nebo celodenně pečují o své blízké, kteří z důvodu stáří, nemoci nebo zdravotního postižení stali závislými na pomoci druhé osoby.

Co nabízíme a kde nás najdete?

Možnost setkávání v rámci prevence syndromu vyhoření a vzájemné podpory pečujících. Uvědomění že v tom nejste v tom sami, možnost sdílet emoce a zážitky. Účast odborníků např. psycholog, zdravotník, ad. a osob, kteří vám mohou při péči pomoci.

Setkávání probíhají dle potřeby v rozsahu max. dvou hodin a bezplatně.

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry