Slezská lilie 2017

Přijďte si ve dnech 8. 6. a 10. – 11. 6. 2017 na festival Slezská lilie poslechnout to nejlepší ze současné hudby s poselstvím v podání americké reggae skupiny Christafari, polských MATE.O – TU, sboru Ostrava zpívá gospel ve spojení s Lenkou Dusilovou či Voxela. První festivalový den 8. 6. 2017 se odehraje v centru Ostravy na Masarykově náměstí. Návštěvníci si poslechnou multižánrové pojetí hudby v podání skupin nejen z Moravy a Slezska. Festival Slezská lilie zahájí od 15 hod. se svým energickým vystoupením i melodickými hudebními prvky zpěvák Adam Bubík, pokračovat bude skupina Good Work a od 18 hod. vystoupí rockové uskupení Adobre.

O tom, že křesťanská zvěst může být propojena s atraktivním žánrem, se můžete naplno přesvědčit 10. 6. 2017 přímo v centru Ostravy. Program začíná v 15:30 hod. v kostele sv. Václava talk show s držitelem ceny Magnesia litera 2017 Zbigniewem Czendlikem. Po ní vypoví svůj hudební příběh Roman Dostál a Slávek Klecandr se svými komorně upravenými písněmi. Před katedrálou Božského spasitele si na své přijdou milovníci sborového zpěvu „Ostrava zpívá gospel“ netradičně také ve spojení s Lenkou Dusilovou. V letošním ročníku zazní i hudba známé americké křesťanské reggae skupiny Christafari, která se svým programem slaví úspěch po celém světě. Unikátní hudební zážitek završí přímo v katedrále Božského spasitele zpěvák Voxel, který ovládá dokonale svůj hlas i hru na řadu hudebních nástrojů.

Závěrečný festivalový den 11. 6. 2017 bude probíhat v Ostravě-Kunčičkách. Tradiční mši svatou doplní vystoupení MATE.O-TU, El_Worship či skupina Záblesk. Návštěvníci se mohou těšit na Guy Gilberta – jedinečného francouzského římskokatolického kněze, který se proslavil svou prací s delikventní mládeží, svým nakažlivým nadšením pro člověka i Boha i svým velice originálním vzezřením. Na závěr festivalu proběhne povídání „Faráři na cestách“, o dobrodružných výpravách dvou duchovních do dalekých a pro mnohé exotických krajů.

Návštěvou festivalu Slezská lilie a dobrovolným příspěvkem podpoříte pořízení auta, které umožní rozšířit domácí ošetřovatelskou a pečovatelskou péči Charity sv. Martina na Bruntálsku, a dále i nákup potřebných pomůcek, jako jsou antidekubitní matrace, tonometr, glukometr a jiné.

Festival Slezská lilie se koná pod záštitou Mons. Františka Václava Lobkowicze, O. Praem, biskupa Ostravsko-opavské diecéze a Ing. Zbyňka Pražáka, Ph.D., náměstka primátora Statutárního města Ostrava. Sobotní koncert – Noc lilie – se koná navíc pod záštitou místostarosty Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Dalibora Mouky.

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry