Denní stacionář Odry – jak jsme prožili zimní čas

     Zimní období, které je snad pro všechny dlouhé a únavné, jsme si v denním stacionáři zpestřovali mnoha aktivitami a činnostmi. V předvánočním čase jsme s našimi klienty pekli cukroví, vyráběli tematické dekorace z keramické hlíny, šišek, zdobili jsme věnce na dveře a adventní věnce na stoly. Navštívili jsme Domov Odry, kde jsme zhlédli dokument o Beskydech, společně si zavzpomínali, povykládali, zazpívali. Děkujeme pracovnicím domova za pozvání a hezky strávené dopoledne.

     Naši službu také navštívila paní fyzioterapeutka, se kterou jsme konzultovaly aktivitu cvičení těla na židlích. Doporučila a předvedla nám vhodné cviky, které můžeme s naší skupinou klientů praktikovat i ve stoje s oporou u židle. Toto cvičení se ujalo a drtivá většina uživatelů služby to pozitivně přivítala.

     Smutné dny bez sluníčka nám pravidelně zpříjemňoval pan Milan Špůrek, který k nám chodívá hrát na kytaru a klienti ho vždy s úsměvem vítají a společně zpívají. Hudba a zpěv má přínosný účinek na psychiku člověka, odreaguje se od tíživých myšlenek, zapojí dlouhodobou paměť u vybavování textů písní a procvičí si dech.

Kde zjistím bližší informace o stacionáři?

Bc. Michaela Tomášková
vedoucí služby

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry