Jak jsme prožili zimní čas na denním stacionáři

Předvánoční čas jsme trávili výrobou dekorací pro zkrášlení a výzdobu zázemí služby. Bavili jsme se promítáním dokumentů na témata (zabijačka, Vánoce), které jsme propojili se vzpomínáním. Připomněli jsme si, jak tyto tradiční zvyky probíhaly v období dětství klientů. U téma zabijačka nechyběla malá ochutnávka jitrnic, tlačenky, klobás… Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s covidem 19 jsme letošní rok nemohli uspořádat Mikulášskou a Vánoční besídku, kdy se v předchozích letech scházeli současně všichni klienti služby.  

     Aby to uživatelům nebylo líto, zorganizovaly jsme posezení s jednotlivými skupinkami zvlášť. I když to nebylo tak živé jako předchozí roky, kdy k nám chodily děti z MŠ a ZŠ s krásným doprovodným programem, tak doufáme, že jsme je alespoň trochu potěšily v této zvláštní době. 

     Také bychom chtěli pochválit děti a paní učitelky z MŠ školy Fulnek z oddělení Včeliček, které nám poslaly krásné vánoční přání a voňavý čaj. Jako vyjádření díků jsme jim na oplátku vyrobili vánoční stromek z kartonu, který jsme nazdobili a pověsili na něj sladkosti. Je krásné, že děti na stárnoucí a nemocné lidi myslí a dokážou je potěšit takovým milým gestem. Velké díky! 

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry