Zprávy z Manhattanu

Červenec přinesl převážně horké počasí, což bylo jasným znamením pro uspořádání stanovačky! Konala se od 20. – 22. 7. v prostorech u NZDM. Účastníci si hned po příchodu postavili stan a poté se koupali v bazénu. V rámci prevence kriminality nás v podvečerních hodinách navštívili policisté z obvodního oddělení Odry. Klienti mohli nahlédnout do policejního vozu, vyzkoušet si vestu, a také si fouknout do přístroje, který kontroluje hladinu alkoholu v krvi. K večeři jsme si opekli buřty a před večerkou se všichni společně koukali na film. Ve čtvrtek jsme se vydali hned po snídani do HeiParku v Tošovicích, klienti dostali oběd a poté jsme vzhledem k vysokým teplotám už jen odpočívali u vody. Po návratu jsme si ve skupinkách pekli pizzu, na kterou si dal každý ingredience dle vlastní chuti. Poté se klienti rozdělili na skupinky starší, mladší a podle toho si vybírali žánr filmu. Starší se dívali uvnitř na horor a mladší venku na pohádku. V pátek ráno se hned po snídani sušily a balily stany a kolem oběda se všichni rozešli domů. Díky horku byl program trochu náročný, ale vše se povedlo!

Začátkem srpna jsme podnikli výpravu na stříbrné jezírko, cesta lesem byla pro některé náročnější, ale všichni to zvládli. Druhý srpnový týden se konal výlet do Prahy, na programu byla návštěva muzea fantastických iluzí a lega. Počasí nám opět přálo, stihli jsme i malou procházku uličkami hlavního města a všichni jsme si tento den užili. O týden později jsme se poprvé vydali do Kroměříže, navštívili jsme zrcadlové bludiště, což byla ohromná zábava a také muzeum filmových legend! 30. srpna se konalo již tradiční loučení se s prázdninami, které bylo plné soutěží a her o sladké i hodnotné odměny a nemohlo se obejít bez opékání buřtů a promítání filmu s popcornem! Letní aktivity byly podpořeny grantem města Odry. Rádi bychom také poděkovali firmě Semperflex Optimit s. r. o. za finanční příspěvek.  

Plánované aktivity podzim/zima: 

Září – turnaj ve stolním tenise, podzimní výzdoba NZDM 

Říjen – FIFA turnaj, Halloweenská noc 

Listopad – pečení štrůdlu, výroba adventních věnců 

Prosinec – pečení & zdobení perníčků, Mikulášská nadílka, předvánoční turnaje, vánoční setkání pro klienty zařízení.  

Plakáty k jednotlivých aktivitám i s přesnými daty budeme sdílet s dostatečným předstihem. Pro více informací nás sledujte na FB Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Manhattan Odry. 

Karolína Frydrychová 

NZDM Manhattan Odry

Copyright © 2024 | Všechna práva vyhrazena | Charita Odry